הבלוג של חשמלינק

איך לעבור לספק חשמל פרטי

איך עוברים לספק חשמל פרטי

חשמל הוא אחד הרכיבים העיקריים של חיינו היומיומיים. הוא מובנה במיוחד בחיים המודרניים, שבהם תלויים רוב התהליכים בחיים היומיומיים בחשמל, החל מתאורה ועד לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות יותר. במובן רב, חשמל נחשב לצורך בסיסי בחיים המודרניים, ולכן חשוב מאוד להבטיח גישה תקינה ויציבה לשירות חשמל. בישראל, כמו ברוב המדינות, החשמל מוצע על ידי חברת החשמל, שמספקת אותו לצרכנים. אולם, לאחרונה עברה ישראל רפורמה שמאפשרת לצרכנים לעבור מהספק הקיים של חשמל לספק חשמל פרטי.

הרפורמה בתחום החשמל שהתרחשה ביולי 2018 היא צעד משמעותי ומרשים שקיים למען טובת הלקוחות והמשק הישראלי כולו. עד כה, התעשייה החשמלית בישראל חוותה אתגרים רבים, הן מבחינת יציבות באספקת החשמל והן מבחינת הוצאות הצרכנים על חשבונות החשמל. הפתרום למגוון האתגרים הללו הגיע בצורת רפורמה נרחבת שכללה מספר שינויים מרכזיים.

מה היא רפורמת החשמל?

הרפורמה החדשה בתחום החשמל בישראל מאפשרת לצרכנים לבחור בין מספר ספקי חשמל פרטיים שונים, במקום להיות תלויים בספק חשמל גדול הפועל בשוק. כדי לבצע את המעבר, הצרכן חייב להיות בעל מונה חשמל חכם, המאפשר לקבל מידע על הצריכה בזמן אמת. רפורמה זו מציעה מגוון רב של יתרונות לצרכנים.

יתרונות רפורמת החשמל

  1. בחירה חופשית: עד כה הצרכן היה מוגבל על ידי הספק היחידי (חברת החשמל) ולא היה לו אפשרות להשוות מחירים או למצוא חבילות ושירותים המתאימים בדיוק לצורך שלו. עם הרפורמה, צרכנים מקבלים יכולת בחירה רחבה יותר ויכולת למצוא את הספק שמתאים להם ביותר, בעיקר מבחינת מחיר.
  2. שירות לקוחות מותאם: ספקי החשמל הפרטיים, בניגוד לספקים הגדולים, עשויים להתמקד בשירות לקוחות אישי ומותאם. הם עשויים להציע חבילות ושירותים המותאמים לצרכים הספציפיים של הצרכנים, כולל תוכניות משתלמות, ייעוץ על צריכת חשמל וגם תמיכה טכנית במונה החשמל החכם.
  3. קידום יציבות תשתיות: כשתחרות בין ספקי החשמל עולה, יש גם דרישה לשיפור תשתיות החשמל על מנת להתחיל לספק שירותים איכותיים יותר. זה עשוי לכלול שדרוגי תשתיות, השקעות בטכנולוגיה ידידותית לסביבה והגברת היציבות והאמינות של הרשת החשמלית.
  4. יציבות מחירים: על פי עקרונות התחרות, ככל שיש יותר תחרות בשוק, כך המחירים יהיו יותר יציבים ונמוכים. האפשרות לבחור בין מספר ספקים מגבירה את התחרות ומקדמת יציבות בשוק, מה שיכול להבטיח לצרכנים מחירים טובים יותר לאורך זמן. כבר כעת ההנחות עומדות על בין 6.5% לכל אורך היממה, בכל הימים ל-20% בשעות מסויימות.
"נעשה חשמל כל כך זול שרק העשירים ישרפו נרות." תומאס אלווה אדיסון

238,414

משפחות כבר הצטרפו לרפורמת החשמל. מה איתכם?


מהו מונה חשמל חכם?

המונה החכם מביא עם עצמו שינוי מהותי בדרך שבה אנו ניהלים ומשתמשים באנרגיה. זהו מונה אלקטרוני מתקדם, שמספק מדידה מדויקת של צריכת האנרגיה ופרמטרים חשמליים נוספים, מאפשר ניהול מיטבי של צריכת האנרגיה. הוא התשתית לצרכנות חכמה, ומשמש כגורם משמעותי במעבר לרשת חשמל חכמה ובקידום ניהול טכנולוגי של משק החשמל.

בנוסף, המונה החכם משמש ככלי ליישום הרפורמה במשק החשמל בישראל ומגוון יעדי משרד האנרגיה. יתרונות ניכרים קיימים גם לרשויות מקומיות וליצרני חשמל סולאריים.

איך אדע אם יש לי מונה חשמל חכם?

חשמלינק מציע דרך קלה לדעת האם יש לכם מונה חשמל חכם - השתמשו מאתר המונה שלנו. בנוסף, גם אם אין לכם מונה חשמל חכם אנחנו נבדוק עבורכם האם מתוכננת לכם התקנה של מונה חשמל חכם ב-2024.

איך מונה חשמל חכם נראה?

תמונה של מונה חשמל חכם:

איך נראה מונה חשמל חכם

איך לעבור לספק חשמל פרטי?

השלב הראשון הוא לבדוק האם יש לכם מונה חכם. חשמלינק מציע לכם דרך נוחה לבדוק האם יש לכם מונה חכם ואם לא - מתי מתוכננת התקנת מונה חכם בביתכם. היעזרו באיתור מונה חכם.

לאחר שהתקינו לכם מונה חכם, תיאלצו לחכות 30 יום כדי לוודא שהמונה אכן עובד כשורה.

מומלץ כבר בשלב הזה להתקשר לספק החשמל ולסגור איתו את המעבר - תצטרכו לחתום על חוזה מולו ולהעביר פרטי תשלום קבע.

באיזה תכנית וספק כדאי לי לבחור?

מכיוון שכל ספק מציע תכניות אחרות, קשה לקבוע בדיוק איזה ספק ותכנית מתאים לכם. בגלל זה פיתחנו את מחשבון ספק החשמל - מעלים את דוח הצריכה שלכם מחברת החשמל ויודעים בדיוק איזה ספק ותכנית יעניקו לכם את ההנחה המירבית.

איך בוחרים ספק חשמל

איך מורידים את דוח הצריכה של המונה החכם?

  1. נכנסים לאיזור האישי בחברת החשמל
  2. מזדהים עם תעודת זהות
  3. מקליקים על: נתוני הצריכה שלך-> מצב צריכה עדכני-> קבלת קובץ אקסל למייל שלך


איך מורידים דוח צריכת חשמל

להורדת דוח צריכה

איזה תכניות מציעים ספקי החשמל?

תכניות ספקי החשמל (רשימה מעודכנת ל)
ספק תכנית פרטים צור קשר
בזק קבועה 7% הנחה על כל צריכת החשמל
בזק יום הנחה של 15% בין 7:00-17:00, בימי השבוע
בזק לילה הנחה של 20% בין 23:00-7:00, בימי השבוע
אלקטרה פאוור פאוור 5% הנחה עבור השנה הראשונה
אלקטרה פאוור הייטק 8% הנחה בין 23:00-17:00 לשנה הראשונה
אלקטרה פאוור לילה 20% הנחה בין 23:00-7:00
סלקום חוסכים 5% הנחה על כל צריכת החשמל בשנה הראשונה
סלקום עובדים מהבית 15% הנחה בין 7:00-17:00 בימי השבוע
סלקום לילה 20% הנחה בין 23:00-7:00
אמישראגז פאוור 6.5% הנחה על כל צריכת החשמל
פזגז קבועה 7% הנחה על כל צריכת החשמל

שאלות נפוצות

כדי לעבור לספק חשמל פרטי אתם צריכים מונה חכם. ניתן להזמין ישירות מחברת החשמל בעלות של 260 ש"ח. חודש לאחר ההתקנה תוכלו לעבור לספק חשמל המתאים לכם.

כדי לדעת האם יש לכם מונה חשמל חכם, או האם אתם נמצאים בתכניות של חברת החשמל לשנת 2024, השתמשו במאתר המונה שלנו.

נכון להיום הותקנו 238,414 מונים בישראל

כדי לבחור בספק ותכנית החשמל המתאימים בדיוק עבורכם, פיתחנו את מחשבון ספק החשמל . מעלים דוח צריכה ויודעים בדיוק במי לבחור.

הרכיב הפיננסי הוא היחיד שמשתנה במעבר לספק חשמל פרטי - משלמים לספק החשמל ולא לחברת החשמל. במקרה של תקלות עדיין מתנהלים מול חברת החשמל.
איך עוברים לספק חשמל פרטי הנחת חשמל של פזגז

רוצים לחסוך מאות שקלים בשנה בחשבון החשמל שלכם?

רפורמת החשמל כבר כאן ואתם יכולים לחסוך מאות שקלים בשנה, בכמה קליקים. מצאו את ספק ותכנית החשמל האופטימלית עבורכם באמצעות מחשבון ספק החשמל שלנו. הקליקו עכשיו!

ספקי חשמל ביתי

אלקטרה פאוור
electra power logo
סלקום אנרג'י
electra power logo
פזגז חשמל
electra power logo
אמישראגז חשמל
electra power logo
פרטנר פאוור
partner power logo
הוט אנרג'י
partner power logo
בזק חשמל
partner power logo